BRONZA ZA KARATISTU NEMANJU MIKULIĆA

95
0

Nakon 2011. godine i 3 godine posta, Herceg Novi ima opet balkansku medalju u karateu. Takmičar Karate Saveza Herceg Novi, Nemanja Mikulić, osvojio je danas bronzanu medalju u borbama u kategoriji 40 kg na Balkanskom prvenstvu u Sportskom centru Igalo.

Na putu do medalje Nemanja se borio protiv Skotnik Nejca iz Slovenije i pobijedio 3:0, Aleksandra Kostića iz BiH, kojeg je pobijedio 4:0
U 3. kolu, četvrtfinalu, izgubio je od Lovra Mudnića iz Hrvatske, rezultatom 3:1.
U repasažnim borbama pobijedio je Pavla Kovačevića iz Srbije rezultatom 8:1 i Yilmaz Omer Faruka iz Turske sa 6:2.
Na Balkanskom prvenstvu danas su nastupile sestre Anja i Maša Bulajić u katama i izgubile u 2 kolu. Juče su nastupili Lana Tomanović u
borbama i Petar Damjanović u borbama i izgubili su u 1. kolu.