“Čista desetka” za 31 đaka

“Čista desetka” za 31 đaka

1796
2
Podijeli
 

Na konkursu “Talenat za desetku” Matice crnogorske, Ogranka u Herceg Novom, povodom obilježavanja desetogodišnjice obnovljene nezavisnosti Crne Gore, nagrađen je 31 učesnik kroz nadmetanje u slici, muzici i riječi.
talenat za 10 matica cg 2Pravo učešća imali su svi učenici osnovnih i srednjih škola, kao i učenici Muzičke škole u Herceg Novom. Nadmetali su se u crtežima, akvarelu, temperi, reljefu i skulpturi, literarnim radovima, dok su se učenici Muzičke škole takmičili u izvođenju zadatih kompozicija.
Likovne i literarne radove je ocijenio žiri u sastavu: Petar Marković, Marija Čolpa, Momir Dragićević, Ksandra Popović i Vuk Roganović, dok je za takmičenje u muzičkoj interpretaciji žiri bio u sastavu: Zlatko Stojović, Jovanka Veljović i Dušan Milinović.
Proglašenje najboljih učesnika i dodjela nagrada, uz izložbu likovnih radova i nastup nagrađenih učenika Muzičke škole priređeno je danas u prostorijama Matice crnogorske.
Već smo objavili rezultate takmičenja učenika Muzičke škole, a evo kakvi su postignuti u likovnom izrazu:

Osnovna škola II razred
Specijalna nagrada za umjetnički angažman – Lara Perović, OŠ “Ilija Kišić”
Specijalna nagrada za mentorski rad – učitelju Goranu Drobljaku OŠ “Ilija Kišić”

Prva nagrada Dajana Tušup I3, OŠ “Milan Vuković”
Druga nagrada Maria Salopek I4, OŠ “Dašo Pavičić”
Treća nagrada Vasilije Pajević I3, OŠ “Milan Vuković”

Specijalna nagrada Ivana Antunović III1, OŠ “Dašo Pavičić”- kombinovana tehnika
Specijalna nagrada Veronika Savić V2, tehnika tuš OŠ “Dašo Pavičić”
Specijalna tehnika Anastasija Kraljević V2, kolaž tehnika, OŠ “Dašo Pavičić”
Specijalna nadraga za ekspesivnost, Sanja Đurić VII1, OŠ “Dašo Pavičić”

Osnovna škola, VI i VIII razred
Prva nagrada Supić Luna VI 3 OŠ “Milan Vuković”
Druga nagrada Kristina Mirković, VI razred OŠ “Ilija Kišić”
Treća nagrada Luisa de Cicco VI razred OŠ “Ilija Kišić”

Specijalna nagrada Ivana Marić VIII razred OŠ “Ilija Kišić”
Specijalna nagrada za tehniku griz, Emili Dabović, OŠ “Dašo Pavičić”

IX razred
Prva nagrada Ivana Bogosavljević OŠ “Ilija Kišić”
Druga nagrada Jelena Marić OŠ “Ilija Kišić”
Treća nagrada Jelena Grbović IX razred OŠ “Ilija Kišić”
Specijalna nagrada Sara Bojanić IX razred “Milan Vuković”
Specijalna nagrada Teodora Krečković IX 3, OŠ “Dašo Pavičić”

JUSMŠ “Ivan Goran Kovačić”
Evgenija Kesse, I razred specijalna nagrada za autora – akril
Ana Bilafer I razred, građevinska škola specijalna nagrada za autora – strip
Minja Josipović II razred, gimnazija druga nagrada – akril
Adriana Lepetić I razred, gimnazija treći nagrada – akril

Najbolji literarni rad i  prvu nagradu je osvojio Savo Marić VI1, OŠ “Milan Vuković”, a druga je pripala Vasiliju Radanović VII3 OŠ “Milan Vuković”.

talenat za 10 matica cg 1talenat za 10 matica cg 3

 

2 Komentari

Ostavite komentar

*

code