DUKIĆ ČETVRTI, LES DEVETI NA PRVENSTVU U HRVATSKOJ

57
0

Na četvorodnevnom prvenstvu Hrvatske u jedrenju, koje je održano u Primoštenu, Novljanin Milivoj Dukić osvojio je IV, a Tivćanin Igor Les IX mjesto u klasi Laser Standard.

Pobjednik prvenstva je Tonči Stipanović iz Hrvatske, a na drugom mjestu našao se Kipranin Pavlos Kontides. Treće mjesto pripalo je takođe Hrvatu – Filipu Jurišiću.
Irina Kusovac iz Jedriličarskog kluba “Delfin” takmičila se u olimpijskoj ženskoj klasi Laser Radijal, osvojila 28 mjesto. Ona je samo tri puta izlazila na regatno polje, propustila je četiri regate zbog izuzetno jakog vjetra, kao i njen kolega u klasi, mladi Balša Dojkić koji je na kraju zauzeo 27. mjesto.
Ilija Marković, takođe jedriličar “Delfina” iz Tivta zauzeo je 50. mjesto u klasi Laser 4.7.