Džudisti “Igala” osvojili 25 medalja na Kupu Mimoze

995
2

dzudo kup igalo 080216 1Takmičari džudo kluba “Igalo” su na međunarodnom džudo kupu u okviru Praznika mimoze, koji je održan proteklog vikenda u Sportskom centru, osvojili ukupno 25 medalja.
Od toga 8 zlatnih, 7 srebrnih i 10 bronzanih. Takođe, osvojili su i pehar u ekipnoj konkurenciji za mlađe pionirke.

Takmičari cetinjskog džudo kluba Crnogorac osvojili su devet medalja na tradicionalnom međunarodnom turniru Kup mimoze u Herceg Novom.

Cetinjskim džudistima pripale su dvije zlatne, četiri srebrne i tri bronzane medalje.
Zlatnim odličjima okitili su se stariji pioniri Vuko Vicković (do 38) i Stefan Petričević (do 60 kilograma).
Srebrne medalje osojili su poletarac Vojo Pejaković (do 38), mlađi pionir Andrija Martinović (preko 60), kadetkinja Anja Pejović (do 63) i junior Novak Kaluđerović (do 66 kilograma).
Bronzane medalje pripale su junioru Marku Adžiću (do 81) i Ani Milošević (do 63), koja je odličja osvjala u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.
Turnir u Herceg Novom okupio je oko 520 takmičara iz Crne Gore, Srbije, Albanije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.