Džudistima Igala 6 medalja na turniru “Kup Tivta”

863
0

Na međunarodnom džudo turniru za mlađe kategorije “Kup Tivta”, mladi džudisti džudo kluba “Igalo” osvojili su 6 medalja u konkurenciji poletaraca, od čega jednu zlatnu, jednu srebrnu i 4 bronzane.

dzudisti-igala-u-tv-201116Zlatom se okitio Luka Govedarica u kategoriji do 38 kg, srebrom Nikolina Kokot u kategoriji do 22 kg, dok su bronze u osvojili Todor Beko i Ivan Veseli u kategoriji do 46 kg, Marko Milunović do 38 kg i Matija Milunović do 32 kg.

Turnir je okupio 255 takmičara u konkurenciji mlađih i starijih poletaraca, mlađih i starijih pionira i kadeta. Nastupila su 24 kluba iz Crne Gore, Srbije, Makedonije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Ukupni pobjednik turnira bio je nikšićki “Akademik”, u konkurenciji mlađih poletaraca najupješniji su bili džudisti Kotora, u konkurenciji poletaraca “Konavle” iz Cavtata, u konkurenciji mlađih pionira “Kodokan” iz Podgorice, “Akademik” je bio najbolji klub u konkurenciji pionira, a najupješniji kadeti bili su džudisti džudo kluba „Tivat“.

Turnir je organizovao džudo klub „Tivat“ povodom Dana Opštine Tivat.