Džudistima Igala jedna bronza na turniru u Sofiji

0

Takmičari Džudo kluba Igalo nastupili su minulog vikenda na 4. međunarodnom turniru Ilinden open u Sofiji. Turnir je okupio 760 boraca iz Bugarske, Makedonije, Rumunije, Hrvatske, BiH, Albajije, Izraela, Španije, Srbije, Grčke. Džudisti Igala boli su jedini predstavnici Crne Gore u Bugarskoj.

Od 5 takmičara iz Igala Nikolina Kokot je u kategoriji do 25 kg uspjela da osvoji bronzu, dok su Mitar Kokot i Vujović Vukašin zauzeli po jedno 5. mjesto.

– Umor je u Bugarskoj uradio svoje, ali bez obzira na to, ja sam zadovoljna njihovim borbama. Bilo je i pobjeda i poraza. Konkurencija je bila izuzetno teška, 20-oro djece u jednoj kategoriji, tako da je sve opravdano. Imamo još 2-3 takmičenja do Nove godine, zatim slijedi mali zimski raspust- kazala je trenerica Katarina Mustur

Drugi dio ekipe učestvovao je na turniru na Cetinju, gdje je Marijana Stojković u kategoriji do 30kg osvojila zlatnu medalju, dok je u starijoj kategoriji zauzela treće mjesto.