FK Igalo 1929 slavilo u Beranama

976
1

Fudbaleri Igala prekinuli su niz remija, pošto su u gostima savladali ekipu Berana rezultatom 2:0, u 10. kolu Telekom druge crnogorske lige. Novi bodovi pozicionirali su ekipu Dušana Jevrića na drugo mjesto na tabeli.

Igaljani su na Gradskom stadionu u Beranama poveli golom Miloša Pavićevića iz penala u 33. minutu, a konačan rezlutat postavio je Bojan Kopitović 2 minuta prije kraja meča

Utakmica na Gradskom stadionu bila je prilika da predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore Dejan Savićević i predsjednik Optšine Berane Dragoslav Šćekić na svečanoj ceremoniji otvore rekonstruisanu istočnu tribinu.

Nakon 10. odigranih kola lider na tabeli je kotorski Bokelj sa 19 bodova, Igalo je na drugoj poziciji sa 18.

Ova dva rivala sastaće se u nedjelju 7. oktobra, u derbiju 11. kola Telekom druge crnogorske lige na Stadionu pod Vrmcem. Početak meča zakazan je za 15 časova.

Odlične rezultate bilježe i mlađe kategorije Igala. Izabranici Dejana Perovića, igrači rođeni 2007. i mlađi, u Baru su savladali OFK Hajduk rezultatom 10:1. U dosadašnja tri kola Igaljani imaju 9 bodova, uz gol razliku 17:2.

Na gostovanju u Baru, i pioniri Igala su ostvarili pobjedu i donijeli tri važna boda. Izabranici Srđana Mandića slavili su 1:0, a jedini strijelac na meču bio je Vuk Matejić.