Gorštak preslab za Primorje 1945

375
3

primorje 1945Košarkaši Primorja u meču 18. kola Prve B lige veoma ubjedljivo su savladali Gorštak. Novljani su slavili sa 89:57.

Ekipa Bobana Savovića je pitanje pobjednika riješila već u prvoj četvrtini. Novljani su dozvolili gostima sa sjevera samo 6 poena, a uz to su postigli 27.

Drugu dionicu su domaći takođe riješili u svoju korist i na odmor pošli sa velikih plus 27 (51:24).

Nakon 30 minuta Primorje je imalo i velikih 76:37, ali su Kolašinci u posljednjem periodu donekle ublažili poraz. Konačan rezultat 89:57.

Najefikasniji u ekipi Primorja bio je Jovan Baćović, sa 23 poena i 11 skokova. Pratili su ga Vukčević sa 15 i Lučić sa 12.

Ovo je 12 pobjeda u nizu i time su Novljani potvrdili dominaciju i zasluženi plasman u prvu ligu od naredne sezone.

U pretposljednjem kolu KK Primorje 1945 dočekuje ekipu Sutjeske iz Nikšića. To je ujedno i posljednja utakmica u kojoj je domaćin ove sezone.