Jadran prejak za Coronu

2

Vaterpolisti Jadrana Carine fantastično su otvorili drugi kvalifikacioni turnir za plasman u najelitnije evropsko takmičenje. Oni su večeras, u okviru grupe C, na bazenu Jadran na Škveru deklasirali rumunsku ekipu Corone rezultatom 15:5.

Odlično su puleni Vladimira Gojkovića otvorili i kontrolisali utakmicu, pa je nakon prve četvrtine bilo 5:1, a nakon duge 9:1. Već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika.

U nastavku su vateprolisti Jadrana usporili, kako bi sačuvali snagu za naredne mečeve.

Najefikasniji večeras bio je Đuro Radović sa 4 postignuta gola, Drašković i Averka upisali su po 3, Petar Mijušković 2 gola.

U prvom meču grčki Vouliagmeni bio je bolji od Sintez Kazana (10:8).

Jadran će se sjutra sastati sa Vouliagmeniem u meču koji počinje u 19 časova, dok će u terminu od 17:15 snage odmjeriti Corona i Sintez.

Plasman u posljednju rundu kvalifikacija obezbijediće dvije prvoplasirane ekipe.