Judo turnir u Splitu uspješan za Igaljane

483
0

Proteklog vikenda takmičari Judo kluba Igalo učestvovali su na 26. Judo kupu Jadran. U konkurenciji 600 takmičara osam džudista “Igala”, ostvarili su odlične rezultate.
Džudo Split 3U selekciji mlađih pionira Ivan Veseli do 38 kg je osvojio I mjesto, dok je Todor Beko do 46 kg osvojio II mjesto.

Ostali takmičari: Marko Milunović, Luka Govedarica, Bojana Crnković, Lazar Vukasović, Vanja Jelić, Luka Ljubisavljević, zauzeli su četvrta i peta mjesta u svojim kategorijama.

– Svako od njih je u borbi za medalju izgubio borbu, ali konkurencija je bila velika i mi smo zadovoljni njihovim pobjedama koje su ostvarene do finalnih borbi. Organizacijom turnira smo zadovoljni i zahvalni domaćinima kluba na gostoprimstvu – navodi trener Svetozar Mustur.

Džudo Split 2Nakon takmičenja uslijedio je zajednički trening sa takmičarima i trenerima iz Hrvatske, Albanije, Crne Gore, Makedonije, Češke.