Karatisti Bijele ređaju uspjehe

785
9

Borac karate kluba Bijela, Nemanja Mikulić osvojio je srebnu medalju na karate turniru 18. Croatia open 2018, koji od 28. do 30. septembra organizuju Hrvatski karate savez i Karate klub TAD Rijeka.

Mikulić je u kategoriji kadeta do 52kg, u prvom kolu savladao Italijana (2:0), u drugom Bugarina (7:0), u trećem Slovaka (3;1), aktuelnog viceprvaka sa Lige mladih iz Umaga. U polufinalu je bio bolji od još jednog Italijana (3:2), ali je u finalu posustao i izgubio od slovačkog karatiste (5:1).

Aktuelna osvajačica Svjetskog kupa iz Umaga, Jovana Damjanović nastupiće u nedjelju, u meču protiv mađarske takmičarke. Pored nje, u nedjelju će nastupiti još i mlade nade Bijele Nenad Đuričić, Jovana Bogdanović i Nikola Damjanović.

Turnir u Rijeci okupio je ove godine preko 1900 takmičara, odnosno 255 klubova iz 25 zemalja.