Klub sportskih ribolovaca Igalo drugi na Kupu Svetog Duje u Splitu

1011
3

Članovi KSR Igalo, Marko Radosavljević i Miloš Dašić, zauzeli su drugo mjesto na međunarodnom takmičenju Kup Svetog Duje u Splitu proteklog vikenda, u organizaciji KŠR Zenta iz tog grada.

U veoma jakoj konkurenciji nastupila je 21 ekipa, od toga 5 crnogorskih iz 4 kluba sportskih ribolovaca, priča za Radio Jadran, Radosavljević.

– Ama iz Kostanjice imala je dvije ekipe. A poslije nas najbolje plasirani bio je tim Delfina iz Budve. Prvi su bili KŠR Split. Treće mjesto zauzela je jedna mješovita ekipa u kojoj je nastupio i jedan član Delfina. Organizacija takmičenja kao i svaki put do sada, odlična – kazao je on.

Ključnu ulogu za plasman igra veličina ribe, jer se na mjerenje donosi samo 20 ulovljenih riba. Ko donese najveće ribe osvaja trofej, objašnjava Radosavljević.

KSR Igalo je osvajač ovog trofeja 2016. godine, a 2015. su bili drugi. Kuriozitet je da se na ovom takmičenju, koje postoji skoro 20 godina, osim Igaljana ni jedna crnogorska ekipa do sada nije okitila medaljom.