Košarkašice “Castel Nuova”osvojile bronzu u kadetskoj selekciji

3245
9

U 20. nastupu na Finalnim turnirima u mlađim kategorijama ŽKK Castel Nuovo je osvojio 19. medalju. Ovog puta je to bronzano odličje nakon pobjede u utakmici malog finala, tj. za 3. mjesto protiv odlične ekipe Roling i rezultata 68-52 ( 21-7,22-18,15-10,10-17).

castel nuovo bronzaPobjedi Novljanki najviše su doprinjele Krivokapić i Zubac sa postignutih 21 poenom i Vuković sa 20 poena. Nkolina Kovačević je postigla 4 i Nikolina Ilić 2 poena. Za novu medalju u klubskoj riznici zaslužne su i Mijušković, Ilic K., Rečević, Rovčanin ,Abramović I Drašković.

Iz uprave kluba kažu da je 19. medaljom u 12-godisnjem postojanju  Castel Nuovo u potpunosti opravdao postojanje, a učešćem na dva finalna turnira (juniorsko na kojem je osvojeno 4. mjesto i ovo kadetsko) ispunili su sve takmičarske ciljeve ove godine.