Košarkašice Primorja savladale Mostarke

1391
2

U trećem kolu Jadranske lige juniorke ŽKK “Primorje” savladale su vršnjakinje iz Mostara rezultatom 67:59 (16:14;18:16;7:15;26:14)

zkk-primorje-junior-21U nimalo laganoj utakmici, Primorke su tek u finišu dostigle razliku od 8 poena i pobijedile. Prvo poluvrijeme je prošlo u izjednačenoj košarci sa dosta izgubljenih lopti. Ista igra  nastavljena je i u trećoj četvrtini kada je Zrinjski poveo sa 6 koševa razlike.

Primorke su na teren izašle znatno oslabljene, bez Jovane Đurišić i s polovičnim učinkom Martine Milošević, koja je pod temperaturom odigrala utakmicu. Tek su posljednjoj četvrtini zaigrale su na njima svojstven način i privele meč kraju u svoju korist, predvođene sjajnom Natašom Radović koja je ubacila 21 poen. Pratila je Klaudija Baćović sa 11 poena, zatim Anja Pešić 9, Anđela Krivokapić 8, Martina Milošević 6, Zorana Lučić 4, Anđela Varezić 3, te Aleksandra i Katarina Lučić po 2 poena. Doprinos su dale Jovana Grubač i Anja Jevtović.