Matica crnogorska, Ogranak Herceg Novi: Nagrađeni najbolji učenici na konkursu povodom Dana...

Matica crnogorska, Ogranak Herceg Novi: Nagrađeni najbolji učenici na konkursu povodom Dana nezavisnosti

2512
0
Podijeli

U galeriji hercegnovskog Ogranka Matice crnogorske organizovan je program i dodjela nagrada najboljim učenicima na tradicionalnom nadmetanju kroz sliku, riječ i muziku povodom obilježavanja Dana nezavisnosti Crne Gore. Konkurs je ove godine nosio naziv “U susret ljetu novskom”. Prijavljena su 132 učesnika, što je dvostruko više u odnosu na prethodnu godinu, žiri je dodijelio 49 nagrada.

Poslovna sekretarka Ogranka, Jovanka Veljovioć uručila je diplome i nagrade najboljim učenicima, kao i zahvalnice njihovim mentorima i direktorima škola.

Picerija i restoran

Program su otvorili učenici Muzičke škole, koji su izveli himnu Crne Gore. Potom su o značaju Dana nezavisnosti, konkursu i radovima koji su pristigli govorili predsjednik hercegnovskog Ogranka dr Zlatko Stojović i predsjednik žirija, dramski pisac i scenarista Stevan Koprivica.

Dan ranije u Ogranku je održan takmičarski dio za učenike Muzičke škole. Najviše prijavljenih je bilo sa gudačkog i klavirskog odsjeka.

Ocjenjivački žiri ovogodišnjeg nadmetanja kroz sliku, riječ i muziku je radio u sastavu: predsjednik, dramski pisac i scenarista, Stevan Koprivica, književnik Miraš Martinović, novinar Minja Bojanić, istoričar umjetnosti i sculptor, Bogdan Musović, istoričarka umjetnosti, Kristina Milatović, profesorka violine, Anita Popović i profesorka klavira, Daniela Seferović.

Spisak nagrađenih učesnika:

LITERARNI RADOVI

SMŠ Ivan Goran Kovačić

SPECIJALNA NAGRADA – Tara Tomanović, II razred/Gimnazija – mentor: Mare Vujinović
I NAGRADA – Marija Pejović, II razred / Turistička škola – mentor: Mare Vujinović
II NAGRADA – Ivana Bulajić, II razred /Gimnazija – mentor: Danijela Gudeljević
III/1 NAGRADA – Vojislav Vukotić, I razred / Gimnazija – mentor: Mare Vujinović
III/2 NAGRADA – Ivana Marić, I razred /Gimnazija – mentor: Mare Vujinović

OŠ Ilija Kišić, Zelenika

II NAGRADA – Katarina Jablan, VIIb – mentor: Rajana Vrbnjak
III/1 NAGRADA – Andrej Vuksanović, VIIa – mentor: Rajana Vrbnjak
III/2 NAGADA – Anđela Šestović, Iva – mentor: Goran Drobnjak

LIKOVNI RADOVI

SMŠ Ivan Goran Kovačić

SPECIJALNA NAGRADA – Nađa Jovanović, IV razred – mentor: Ksandra Popović
I/1 NAGRADA – Adrijana Lepetić, III razred – mentor: Ksandra Popović
I/2 NAGRADA – Nikolina Jančić, IV razred – mentor: Ksandra Popović
I/3 NAGRADA – Anna Morris, III razred – mentor: Ksandra Popović
II/1 NAGRADA – Ana Bilafer, III razred – mentor: Ksandra Popović
II/2 NAGRADA – Minja Josipović, IV razred – mentor: Ksandra Popović
III/1 NAGRADA – Jana Vasiljević, III razred – mentor: Ksandra Popović
III/2 NAGRADA – Evgenia Kesse, IV razred – mentor: Ksandra Popović

OŠ Ilija Kišić, Zelenika

SPECIJALNA NAGRADA – Polina Manina, VIIIb – mentor: Suzana Vuksanović
I/1 NAGRADA – Kristina Mirković, VIIb – mentor: Suzana Vuksanović
I/2 NAGRADA – Emilija Brajković, IXb – mentor: Suzana Vuksanović
II/1 NAGRADA – Nika Niković, VIIIa – mentor: Suzana Vuksanović
II/2 NAGRADA – Jovana Tadić, Ixa – mentor: Suzana Vuksanović
II/3 NAGRADA – Jovana Dabović, VIIa – mentor: Suzana Vuksanović
III/1NAGRADA – Nikolina Ilić, Ixb – mentor: Suzana Vuksanović
III/2 NAGRADA – Vasilisa Milanović, Va – mentor: Suzana Vuksanović

OŠ Dašo Pavičić

SPECIJALNA NAGRADA – Sanja Đurić, VIII1 – mentor: Dubravka Ametović
I/1 NAGRADA – Elena Vuksanović, VIII1 – mentor: Dubravka Ametović
I/2 NAGRADA – Filip Šiler, II3 – mentor: Zorica Čičković
II/1 NAGRADA – Anđela Marijanović, IV3 – mentori: Marica Bijelić
Verica Kovačević
II/2 NAGRADA – Pavle Knežević, II3 –mentor: Zorica Čičković
III/1 NAGRADA – Helena Raćenović, II2 – mentor: Ljeposava Marković
III/2 NAGRADA – Ivan Milović, II4 – mentor: Marina Perović

OŠ Milan Vuković
I NAGRADA – Anna Sukhareva, V1 – mentor: Mila Mračević
II NAGRADA – Teodora Ivanović, VII3 – mentor: Mila Mračević
III/1 NAGRADA – Mihailo Lipovac, VIII3 – mentor: Mila Mračević
III/2 NAGRADA – Vladana Radojičić, V1 – mentor: Mila Mračević

Muzička škola

SPECIJALNA NAGRADA – Duet violina – Hristina Grbo i Daria Ilić
SPECIJALNA NAGRADA – Sofija Kasum – violina solo
I/1 NAGRADA – Duet: violina i klavir – Una Divjak i Luka Dubanek
I/2 NAGRADA – Ivana Smoljan – violina solo
II/1 NAGRADA – Anđela Kokot – violina solo
II/2 NAGRADA – Duet: violina i klavir – Anastasija Tripković i Marija Vukotić
II/3 NAGRADA – Sara Paspalj – violina solo
III/1 NAGRADA – Duet: violina i klavir – Doroteja Jurišić i Andrea Proročić
III/2 NAGRADA – Jana Pantić – violina solo
III/3 NAGRADA – Luka Brajović – violina solo

Nema komentara

Ostavite komentar

*

code