Mlađe pionirke Primorja bez poraza u prvom dijelu sezone

1691
0

zkk-primorje-juniorkeEkipa ŽKK Primorja u kategoriji mlađih pionirki završila je prvi dio takmičarske sezone bez poraza pošto je u posljednjem, 5. kolu Lige mladih prvenstva Crne Gore, jesenjeg dijela pobijedila u Podgorici ekipu ŽKK Basket Kids Montenegro, koja je uz Primorje najbolja ekipa prvenstva. Rezultat je bio 55:54, po četvrtinama 16:8;14:12;16:16;9:18.

Koliko je utakmica bila teška i neizvjesna govori tijesan rezultat. U redovima Primorja ponovo je nosilac igre bila sjajna Jovana Savković, koja je za 40 minuta ubacila 39 poena. Doprinos ovoj teškoj, ali “slatkoj”  pobjedi u Podgorici dale su i ostale košarkašice Primorja: Dora Simona Popržan 12, Anastasija Mojić 2, Iva Jevtović 2, Lana Mićunović, Jovana Ječmenić, Lana Mijajlović, Andrea Mirković, Anđela Kokot i Jana Jevtović.

Ovom utakmicom ŽKK Primorje je završilo prvi dio takmičarske sezone na prvom mjestu, a nastavak drugog dijela je početkom februara