Mlađe pionirke „Primorja“ prate pobjedama starije košarkašice

681
6

zkk primorje 7Selekcija mlađih pionirki “Primorja” u Podgorici je nakon velikih problema zbog povreda i prehlada, s desetkovanim timom u drugom poluvremenu slomila otpor Mega Basketa iz Podgorice. U Herceg Novi su se djevojčice vratile sa 13 koševa viška i rezultatom 51:38 (4:6;11:9;13:17;23:6)
Prvo poluvrijeme je bilo potpuno neizvjesno, sa puno nervoze i promašenih šuteva Primorki, iako su prilike bile za koš česte. Šut je krenuo tek u drugom poluvremenu nakon nekoliko ozbiljnih prodora Savkovićeve, koja je uknjižila 22 poena, kao i nakon povrede tek oporavljene Ječmenić, koja se snašla pod obručima i ubacila 16 poena. Mega Basket je „kapitulirao“ u četvrtoj četvrtini koju su djevojčice iz Novog dobile sa 23:6.
Raspucane Savkovic i Ječmenić dobile su podršku Radnjić B. i Svrkote J, sa po 4, Supić L. 5,koševa, kao i Radosavljević Jelene i Jovane, Popržan D., Mijajlović L.,i Bukumiric M.