Novski triatlonci uspješni na 2. Virskom triatlonu: Jelena i Luka osvojili srebrne...

Novski triatlonci uspješni na 2. Virskom triatlonu: Jelena i Luka osvojili srebrne medalje

1325
0

Ostrvo Vir bilo je ovog vikenda mjesto gdje se okupilo preko 130 triatlonaca u raznim disciplinama iz Hravatske, BIH i Crne Gore. Bio je to 2. Virski triathlon, odnosno Kup Hrvatske u olimpijskom triatlonu.

Crnu Goru je predstavljalo četvoro triatlonaca iz TK X Herceg Novi, koji su, u veoma jakoj konkurenciji, od 60-tak trkača, učestvovali u olimpijskom triatlonu.

Jelena Tomašević bila je ukupno peta u konkurenciji žena i osvojila je drugo mjesto u kategoriji od 25-30 godina. Luka Čupić takođe je osvojio drugo mjesto u kategoriji od 25 do 30 godina.
Zahtjevni olimpijski triatlon, koji podarzumijeva 1.5 km plivanja, 40 km vožnje biciklom i 10 km trčanja, savladali su sa solidnim vremenom i Marko Butulija i Davor Preočanin.

Nagradni fond za 2. Virski triatlon iznosio je 12000 Kn, glavni organizator bio je Vir turizam, a sponzor Opština Vir.