Odbojkašice bez prolaza u drugu rundu kvalifikacija

0

Proteklog vikenda u Sportskom centru u Igalu odigran je odbojkaški turnir prve runde kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo za juniorke u Albaniji.

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u drugu rundu kvalifikacija, pošto su u trećem meču izgubile od selekcije Bjeloriusije rezultatom 3:0, po setovima 19:25, 20:25 i 21:25

Juniorke su dobro orvorile turnir i u prvom meču slavile protiv selekcije Gruzije 3:0 (25:23, 25:20, 25:21). U drugom su bile bolje i od Izraela, kojeg su lako savladale takođe rezultatom 3:0 (25:12, 25:6, 25:13).

Crna Gora je dobro počela meč protiv Bjelorusije i vodila na prvom tehičkom tajm autu 8:5, ali su gošće u nastavku pojačale tempo i preuzele vođstvo na drugom tehničkom tajm autu 16:11. Prvi set su, pored odlične igre naših juniorki, uspjele da riješe u svoju korist. Naša selekcija je i u naredna dva seta bila dostojan protivnik, ali Bjeloruskinje su ipak bile bolje.

Slekecija Bjelorusije je ovom pobjedom izborila plasman u drugu rundu kvalifikacija.