PIONIRIMA KK “AS” IZMAKLA NA ČUDAN NAČIN POBJEDA U FINALU

469
0

Košarkaški klub “AS” Herceg Novi poražen je u finalu prvenstva Crne Gore za mlađe pionire od KK “Budućnost Voli” Podgorica rezultatom 65 -77, po četvrtinama ( 20-16; 14-19 ; 12 -15 ; 14 – 32).

Meč je odigran u Podgorici u sportskom Centru T-mobile , u organizaciji tri kluba iz Podgorice učesnika završnog turnira.
Novljani su počeli furiozno, stekli prednost koju su konstantno uvećavali, da bi u 16. minutu imali i 13 poena više. Poluvrijeme je počelo s 9 poena prednosti za KK AS.
Međutim, potpuno drugi kriterijum suđenja u nastavku, uticao je na konačni ishod utakmice. Čitava prva petorka košarkaškog kluba AS morala je ranije da napusti igru zbog pet ličnih grešaka, navode iz uprave “AS”-a:
– Uprkos i toj činjenici do tri minuta prije kraja utakmica je bila u egalu. Nakon toga tehnička greška klupi, nesportski faul i deset za redom slobodnih bacanja za domaćine donijele su Budućnosti još jednu titulu.
Ovo je tek prvi poraz za ekipu iz Novoga u ovoj sezoni. Na polufinalnom turniru u Pljevljima, AS je slavio protiv Budućnosti 72-71.
Za KK AS Herceg Novi igrali su: Pavićević Danilo 14, Vuković Danilo, Tičić Nikola 4, Bošković Nenad, Vučurević Andrija 34, Pavlović Vladimir 4, Kljajević Aleksa, Bijelić Maša 9, Otašević Matija, Đurović Drago, Maletin Vuk i Vujičić Igor.
U meču za treće mjesto KK “Morača” je savladala KK “Junior”.