Pionirke Primorja zabilježile pobjedu na svom terenu

2

Nakon što su mlađe pionirke ŽKK Primorja savladale ekipu Magic iz Kotora, ubjedljivu pobjedu protiv iste ekipe ostvarile su i pionirke, koje su pobjedile Kotoranke rezultatom 86:24, po četvrtinama 29:2, 9:13, 25:5, 23:4.

Novljanke su tokom cijelog meča dominirale. Nakon privih 10 minuta igre imale su 27 poena prednosti. Razlika se iz minuta u minut povećavala, da bi na kraju Primorke ostvarile pobjedu od velikih 62 poena razlike.

Košarkašice Primorja po pobjede je vodila Jovana Savković sa 18 postignutih poena, Tijana Tatalović upisala je 16, Bojana Radnjić 13, Dora Simona Popržan, Anastasija Mojić i Kalina Samardžić postigle su po 8, Sara Đurović 6, Sanja Pavlović 5, Sanja Akšam 4, dok su odlični partiju prižile i Jelena Bulajić, Jovana Ječmenić i Klara Preočanin.

U drugom kolu Primorke na svom terenu dočekuju ekipu Lovćen sa Cetinja.