Plivači Jadrana Carine uspješni na regionalnom takmičenju u Dubrovniku

523
1

plivanje dubrovnik 2211Plivači Jadrana Carine nastupili su proteklog vikenda u Dubrovniku u okviru II kola regionalnog plivačkog takmičenja i u konkurenciji 150 takmičara iz 4 kluba (Dubrovnik – “Jug”, Trebinje “Leotar” , Korčula – KPK , Herceg Novi – PVK “Jadran Carine”), osvojili jedno I, tri II i jedno III mjesto.

Jovana Terzić zauzela je II mjesto na 50 prsno i 50 slobodnim stilom, Lara Milak bila je treća na 50 m prsno, Sergej Gorbatov zauzeo je I mjesto na 50 m slobodnim stilom a Ivan Đorđević zauzeo je II mjesto na 50 m slobodnim stilom.

Ekipa Jadrana Carine nastupila je sa 28 plivača pod vodstvom trenera Milice Ćorović u sastavu Lara Milak, Jovana Terzic, Jelena Terzic, Anđela Antunović, Sergej Gorbatov, Ivan Đorđević, Ivona Đorđević, Ljubica Bošković, Lejla, Hadžić Mihaela Danilović, Luna Supić, Elena Pješivac, Sofija Ilić, Luka Kulinović, Filip Marković, Ana Marija Copola, Aleksa Tancoš, Valerija Benusi, Dijana Bogosavljević, Ana Radanović, Antonije Kandić, Viktor Voučko, Aleksa Rajačić, Igor Dakić, Luka Supić, Anastasija Lazović, Anstasija Vico i Ena Dabović.

Na programu su bile discipline 50 i 200m slobodno, 50m prsno, 100m delfin, 200m mješovito, 1500m slobodno.

Cilj Regionalnog plivačkog takmičenje je poboljšanje međusobne saradnje klubova u ovoj regiji, animiranje djece za masovnijim bavljenjem plivanjem kao i mogućnost da najmlađi plivači osjete čar zvaničnog takmičenja.

Ovo takmičenje je iskorišteno kao odličan trening za nastupajuće Otvoreno Prvenstvo Crne Gore u plivanju koje će se održati 19. i 20. decembra u Herceg Novom.