Primorje bolje od Risna: Ćak 114 bodova razlike

1863
0

Pionirke ŽKK  “Primorje” su u trećem kolu lige mladih,  na svom terenu, lako savladale ekipu ŽKK “Risan” sa 114 koševa razlike, rezultatom 127:13. Po četvrtinama ( 35:3; 24:7; 40;2; 28:1)

zkk-primorje-55Razlika u kvalitetu je bila vidljiva još od prve četvrtine kada su Primorke za deset minuta igre dale 35 koševa.  Prednost je rasla iz minuta u minut, da bi na kraju utakmice bilo 114 razlike. Trener Primorki, Dragan Prga je nakon prve četvrtine  izmjenio prvu petorku kako bi dozvolio ekipi Risna da ubaci barem par koševa. Kompletna ekipa Primorki je dala koševe, od najefikasnije Radnjić, koja je ubacila 32 koša, do najmlađih Mijajlović i Dragićević koje su ubacile po jedan koš iz slobodnih bacanja. Doprinos ovoj sjajnoj pobjedi dale su Savković sa 22 poena, Svrkota 20, Ječmenić 16, Lučić J. 12,Rakočević 9, Popržan 6, Bubanja 4, Radosavljević Jelena 2 i Radosavljević Jovana 2.

U sljedećem kolu pionirke ŽKK “Primorje”  gostuju na Cetinju, gdje igraju protiv domaće ekipe Lovćena.