Primorke deklasirale tivatski Pro Basket

611
0

Košakrašice Primorja nanizale su još jednu pobjedu, pošto su u Tivtu, u okviru 4. kola pionirske lige deklasirale domaći Pro Basket rezultatom 105:33, po četvrtinama 38:3, 19:13, 19:7 i 29:10.

Novljanke su u prvoj četvrtini stekle ogromnu i nedostižnu prednost, pa su u nastavku meča samo održavale rezultatsku razliku.

– Razlika u kvalitetu je bila vidljiva, kao i razlika u poenima koja je bila nedostižna za domaću ekipu, pa smo meč rutinski privele kraju. Prva petorka nije ni trebala krenuti na utakmicu, jer su nakon prve četvrtine nastavile da prate meč sa klupe – poručili su iz kluba.

Najefikasnija u redovima Primorki bila je Sara Đurović, koja je upisala 15 poena, zatim Ivana Ječmenić 14, Jelena Bulajić 13, Anastasija Mojić 11, Jovana Savković 10, Bojana Radnjić 8, Tijana Tatalović 8, Jovana Kojčinović 7, Kristina Samardžić 6, Jovana Svrkota 4, Jelena Radosavljević 4, Kalina Samardžić 3, Jovana Radosavljević 2, pobjedi su doprinijele i Dora Simona Popržan i Iva Jevtović.

U petom kolu pionirke Primorja se sastaju sa vršnjakinjama iz ekipe Castel Nuovo.