Primorke među 4 najbolje juniorske ekipe Crne Gore

777
5

Juniorke ŽKK Primorja savladale su još jednu prepreku na putu ka Final 4 turnuru. U Sportskom cenutru Igalo pobijeđena je  ekipa Rudara iz Pljevalja rezultatom 71:44, po četvrtinama 21:10, 15:10, 20:12, 15:12. Time su se Primorke plasirale na završni turnir.

Novljanke su ponovo prikazale organizovanu i skladnu igru, koju su krasili dobri košarkaški potezi, a ostvaren je i cilj zacrtan na početku sezone: vrh tabele i završni turnir.

Najbolja košarkašica utakmice bila je pionirka Jovana Savković sa 23 postignuta poena, Anđela Krivokapić upisala je  17, Nataša Radović 13, Maša Delić 6, Martina Milošević 5, Jovana Kojčinović 4, Ivana Ječmenić 3, a pobjedi su doprinijele i Jovana Grubač, Katarina Rakočević, Jovana Svrkota i Nikolina Bubanja.

Finalni turnir juniorki održaće se 5. i 6. maja, a domaćin turnira biće naknadno određen.