Primorke preokrenule protiv Budućnosti i pobjedile

787
6

primorje kadetkinjeU desetom kolu kadetske Crnogorske lige u Podgorici, kadetkinje ŽKK”Primorje” iz Herceg Novog su sa tri trojke Đurišićeve i tri Miloševićeve održale niz neporažene ekipe u ovoj sezoni. Igrale su  protiv vršnjakinja iz  Budućnosti – Bemaxa. Konačan rezultat 43:48 (8:6, 13:6, 9:22, 13:14)

Samo na početku su izabranice Dejana Drljevića, čija se ekipa pojačala sa čak pet igračica za finiš takmičenja,  prijetile gošćama iz Novog. Treća četvrtina je bila prelomna. U njoj su dva dalekometna topa Primorki, zajedno sa već nepogriješivom po učinku Radović koja je ubacila 21 poen, započele slamanje  Budućnosti, koja je na teren izvela pojačanu ekipu.

Sjajna i na trenutke savršena odbrana Dragana Prge sa kombinacijom zona – čovjek, Primorkama je pomogla da prekinu dobru igru Podgoričanki u prvom poluvremenu. Uz pomenute šutere to je prevagnulo i utakmica je sa prednosti od devet koševa u četvrtoj četvrtini mogla rutinski da se privede kraju.

Nimalo kraća klupa kadetkinja Primorja nije ih sprijecila da slave, jer je prva petorka i pored velikog broja ličnih,  izdržala do pobjede. Pored ove tri igračice, pobjedi Primorja su još doprinijele Lučić M., Žerajić A., Lučić Z., Radnjić B., Kovačević A., Rakočević K., Lučić K. i Lučić J.