Primorke rutinski dobile košarkašice iz Bara

685
0

zkk primorje barŽkk”Primorje” je  u Baru sinoć pobijedila Baranke  70:39, što nesumnjivo govori o kvalitetu hercegnovske ekipe i odnosu snaga na terenu. Ovim mečom Novljanke su  dokazale da u Ligi Mladih Crne Gore nemaju konkurenta.

Činjenica da su košarkašice iz Bara druge na tabeli nije pomogla da poraz bude manje uvjerljiv. Samo do kraja poluvremena Primorke su imale desetak koševa razlike, a poslije odmora i ono malo otpora koji je ekipa iz Bara pružala u prvom poluvremenu, je nestalo. Utakmica je sve više ličila na debakl za domaće, pa su utakmicu izgubile sa  31 poenom razlike.

U prvom poluvremenu šuterke Žkk”Primorja” promašile su nekoliko zicera, uz pomoć koša koji je bio potpuno neregularan za igru.  Sjajnom odbranom Primorke su nadoknadile “hendikepirani koš”,  a u nastavku su i šuterski zablistale. Kod djevojaka “Primorja”  pored igračica koje standardno pružaju dobre partije, istakla se igračica sa brojem 6, Jovana Đurišić, koja je sa tri trojke i nekoliko dvojki uvela Primorke u mirniju završnicu. Čak 27 koševa Nataše Radović postale su skoro pravilo, a u pobjedi su im se pridružile Lučić Z. 14, Žerajić A. 6, Radnjić B., Lučić J., Šarić J.,  Milošević M. 6, Kovačević A., Savkovic J. 6

Bila je ovo još jedna dominantna pobjeda djevojaka pod vođstvom trenera Prge, koje se već od sjutra spremaju za završni turnir Kupa CG za košarkašice koji će se održati 18. i 19. marta u Herceg Novom.