Srebro za Crnu Goru na Evropskom prvenstvu

1021
0

Mlada vaterpolo reprezentacija osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minsku. Mlade “ajkule” poražene su od Grčke 14:12, ali i pored poraza odličan rezultat ove selekcije, koja je nakon prošlogodišnjeg zlata, donijela još jednu medalju Crnoj Gori.

Izabranici Slobodana Mačića nakon isrcpljujućeg meča sa Španijom u polufinalu gdje su slavili nakon peteraca (Grci dobili Hrvatsku 8:0 u polufinalu), dobro su otvorili meč, vodili 5:2, ali u nastavku nijesu imali snage da pariraju odličnoj selekciji Grčke, koja je sa maksimalnim učinkom stigla do zlata.

Sjajno smo otvorili meč, poveli smo preko Franete i Đura Radovića 2:0, pogađali su i Matković i Rašković za 4:1, a Matković je drugim golom na minut do kraja prve dionice povećao na 5:2. Grci su u posljednjoj sekundi četvrtine smanjili na 5:3. Grci su smanjili na startu druge čevrtine, ali je već u sljedećem napadu Ćetković pogodio za 6:4. Đuro Radović na sredini četvrtine pogađa za 7:5, a na nešto manje od dv aminuta do poluvremena “heleni” su izjednačili na 7:7. Ponovo primamo gol u posljednjim sekundama, na dužu pauzu Grci su otišlis a prednošću od 8:7.

Treći period Grci otvaraju golom, ali brzo smanjuje Matković. Mijušković postiže gol na četiri minuta do kraja i smanjuje na 10:9, ali dva vezana gola Grka za prednost od tri gola. Grci su vodili i 13:9, smanjio je Đuro Radović, isti igrač ponovo pogađa za 14:11 na dva ipo minuta do kraja meča. Đuro postiže novi gol i smanjuje na 14:12 što je bio konačan rezultat meča.

Grčku, koja je dobila i prvi međusobni duel u grupi, do pobjede i trofeja vodio je Konstatinos Gjovetis sa pet golova. U crnogorskoj selekciji isti učinak imao je Đuro Radović, Dušan Matković postigao je tri, a po gol Savo Ćetković, Dimitrije Rašković, Petar Mijušković i Branko Franeta.

Crnogorski vaterpolisti savladali su u grupi selekcije Rumunije i Bjelorusije, dok su na putu do finala eliminisali Holandiju, Mađarsku i Španiju.

Odličan rezultat za mlade “ajkule” kojima se naporan rad i trening tokom cijelog ljeta isplatio, još jedna medalja sa velikih takmičenja je u crnogorskim vitrinama.

Treće mjesto osvojila je Španija, četvrta je bila Hrvatska, peta Italija, šesta Srbija, sedma Mađarska, a osma Rusija.