U BAZENU U IGALU POTOPLJENI FRANCUZI

100
0

JADRANmarsejJadran je u Igalu, u D grupi, pobijedio francuski Marsej 13:7 (3:1, 4:0, 4:3 i 1:2)

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana ostvarili su pobjedu na startu Evrolige. Crnogorski predstavnik pitanje pobjednika riješio je do kraja druge četvrtine kada je serijom od šest uzastopnih pogodaka došao do vođstva od 7:1. Razlika je sredinom treće četvrtine iznosila i sedam pogodaka (9:2).
– Odlična odbrana u prve dvije četvrtine. Kasnije smo primili neke lake golove, ali to je i normalno poslije ovolike razlike – kazao je za Radio Jadran najraspoloženiji u novskom timu, Vladimir Gojković, koji je postigao 6 golova. Dva iz peterca.

’’Sada nas čeka težak meč u Volvogradu, to je čitava reprezentacija Rusije i veoma su neugodni na svom bazenu – kaže Gojković, koji  se nada da mogu napraviti iznenađenje.

Ako ga i ne bude, tu je revanš naredne godine u februaru, kada Jadran dočekuje Spartak na svom bazenu.
Po dva pogotka u pobjedničkom timu postigli su Jovan Sarić i Gavril Subotić, a po jedan Danijel Premuš, Đorđe Tešanović i Luka Sekulić.
U francuskoj ekipi po dva pogotka postigli su Kamarasa i Kruzija, a po jedan Simon, Bodegas i Kovačević.

Trener Marseja je Kotoranin Petar Kovačević koji je u junu ove godine suspendovan na dvije godine zbog neprimjerenog ponašanja na utakmici finala plej-ofa šampionata Francuske protiv Monpeljea. Nezadovoljan odlukama jednog od sudije, nasrnuo je na njega i malo je nedostajalo da sve preraste u fizički napad.

Crnogorski stručnjak inače je i selektor trikolora, tako da u naredne dvije godine neće moći da predvodi ni svoju ekipu niti državni tim zemlje u kojoj radi.

No, očigledano da je samo uslovno kažnjen, jer je večeras predvodio svoj tim.

’’Nismo imali igrače na nivou Jadranovih igrača’’, kazao je Kovačević – Oni su bili mnogo raspoloženiji za igru, a mi smo bili izuzetno loši u bloku, napadu i u realizaciji – ocjenio je igru svojih pulena Kovačević.