“Val” osvojio Kup Crne Gore u bućanju

1392
2

Bućarski klub “Val” iz Herceg Novog osvajač je Kupa Crne Gore za sezonu 2015/16, pošto je nakon dva meča bio bolji od ekipe “Maina” iz Budve. Novljani su pobjedili u oba susreta, rezultat u prvom meču odigranom u Herceg Novom, bio je 8:4, dok je drugi meč odigran u Budvi, gdje je ekipa “Vala” bila više nego dominanta, pobjedivši rivala rezultatom 7:1.

val-osvajac-kupa-bucanje-16–  Mi smo prvaci Crne Gore u klupskom takmičenju i učesnici Kupa šampiona. A ovo je Kup Crne Gore. Znači, nakon osvajanja Prvenstva, osvojili smo i Kup. Kad smo osvojili prvenstvo stekli smo uslove da se takmičimo u Kupu šampiona Evrope – kazao je za Radio Jadran predsjednik Bućarskog kluba Val, Čedo Odalović.

Novljani su u finalu Kupa nastupili u sljedećem sastavu: Bogdan Seratlić, koji je proglašen za najboljeg igrača u finalu, zatim Zoran Vučetić, Đuro Milanović, Dario Šerović, Perica Matković i predsjednik kluba, Čedo Odalović.

Bućarski Kup Crne Gore igra se po sistemu eliminacija, i to samo jedan meč do finalnog susreta. “Val” je uspio da eliminiše pet protivnika. U četvrtfinalu su bili bolji od tivatskog kluba “Palma”, a u polufinalu su eliminisali “Vrmac”.