Zamalo pobjeda Novljanki u Nikšiću

279
0

Odbojkašice Herceg Novog nisu uspjele da upišu pobjedu, pošto su u neizvjesnom meču, punom uzbuđenja, u okviru 7. kola prve lige poražene od ekipe Nikšića rezultatom 3:2, po setovima 28:26, 25:20, 19:25, 17:25, 15:12.

Prvi set je pripao Nikšićankama, a o tome koliko su ekipe bile izjednačene govori podatak da je ovaj set dobijen na razliku, rezultatom 28:26. Durgi set Nikišićanke su relativno lako riješile u svoju korist.

Nastavak meča, međutim, donosi prekoret. Osjetio se pad u igri Nikšićanki, što su gošće iz Novog iskoristile i sigurnom igrom, naročito u servisu, osvojile naredna dva seta, 17:25 i 15:25.

Rezultatska drama nastavila se i u odlučujućem, petom setu. Ipak, odbojkašice Nikšića su u ključnim trenucima bile smirenije, te  je tako i ovaj set (15:12), a samim tim i meč pripao njima. Nišićanke u narednom kolu gostuju Budvanskoj rivijeri, dok Herceg Novi dočekuje Galeb.

Meč je odigran u dvorani Sportskog centra Nikšić. Gledalaca: oko 50. Sudije: Branimir Janjević i Petar Jocović (obojica iz Podgorice).

Nikšić: Nikolić, Nedić, Bojić M, Knežević, Vasiljević, Mišović, Malagić, Vulanović, Bojić N, Čolović, Otašević. Trener: Slavko Bojić

Herceg Novi: Kapor S, Stojanović, Maušić N, Mitrović, Bečanović, Maušić A, Arsović, Kapor A., Novitović, Zloković M, Ćitović, Zloković A. Treneri: Iković M. i Jovović S.