Početna Sport “Ajkule” savladale Srbiju za kraj Evropa kupa

“Ajkule” savladale Srbiju za kraj Evropa kupa

2

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je peto mjesto na Evropa kupu u Zagrebu – “ajkule” su bile bolje od Srbije 16:14. Izabranici Vladimira Gojkovića su u četvrtfinalu poraženi od Mađarske u meču koji je odlučivao o plasmanu na završni turnir Svjetske lige, koju ćemo ove sezone preskočiti.

Sjajan meč odigrale su dvije ekipe, smjenjivale su se u vođstvu do 30 sekundi do kraja prve četvrtine kada je Srbija povela 6:4. Crna Gora je uzvratila sa tri vezana gola, dolaze “ajkule” i do plus +3, a na poluvremenu naša selekcija vodila je 10:8.

Odlični Janović vratio je tri gola prednosti, nešto kasnije i Ukropina je bio precizan za 13:10, a Petković siguran za velikih četiri gola prednosti na kraju trećeg perioda igre. Prvi gol na meču Đuro Radović je dao za 15:10, a onda tri uzastopna Srbije koja smanjuje na tri minuta do kraja. Ćuk je smanjio na gol zaostatka, na drugoj strani Spaić je izborio peterac, precizan je bio Ivović za 16:14, što je bio i krajnji rezultat meča.

CRNA GORA – SRBIJA 16:14 (5:6, 5:2, 4:2, 2:4)

Sudije: Budramis (Grčka), Gomez (Španija).

CRNA GORA: Lazović, Dr. Brguljan, Đ. Radović 1, Petković 2, Banićević, Popadić, Janović 3, Ukropina 2, Ivović 3, Spaić 2, Drašković 1, Murišić 2, Kandić.

SRBIJA: Rističević, Mandić 1, Dedović 1, Ranđelović, Ćuk 1, Pijetlović 4, Lazić, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 3, Stojanović, Rašović 3, Mitrović.

Žrijeb za Svjetsko vaterpolo prvenstvo: “Ajkule” s najvećim rivalima, Srbijom i Grčkom

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore dobila je rivale  za predstojeće Svjetsko prvenstvo u Gvandžuu 14. jula ove godine, bez  puno sreće na žrijebu grupa u Zagrebu.

“Ajkule” će se takmičiti u Grupi A sa domaćinom i autsajderom Južnom Korejom, te jakim protivnicima, Srbijom i Grčkom.

Izabranici Vladimira Gojkovića će na startu odmjeriti snage sa Srbijom (14. jul), dva dana kasnije rival će im biti Grčka, dok je za kraj zakazan susret sa Južnom Korejom.

Pobjednik grupe ide direktno u četvrtfinale, drugoplasirane i trećeplasirane selekcije razigravaju za plasman među osam najboljih.

Selektor Vladimir Gojković komentariše da smo dobili izuzetno tešku grupu, jer su  dvije  ekipe, Srbija i Grčka, pored nas,  najveći pretendenti za plasman. Dobra činjenica je prvo ukršatnje za četvrtinale sa grupom B, gdje su Hrvatska, Amerika, Australija.

– Startovali smo iz drugog šešira, što nije bilo toliko loše, ali smo dobili tešku grupu. Znamo dobro te protivnike, igrali smo sa svima. Nadam se prije svega da ćemo biti zdravi, da ćemlo ući spremno u planirane pripreme i da ćemo se pripremiti na najbolji mogući način. Imaćemo izuzetno težak zadatak- istakao je Gojković.

GRUPA A: Srbija, Južna Koreja, Crna Gora, Grčka.

GRUPA B: SAD, Hrvatska, Kazahstan, Australija.

GRUPA C: Južna Afrika, Novi Zeland, Španija, Mađarska.

GRUPA D: Brazil, Njemačka, Italija, Japan.