BRONZANE CRNOGORSKE AJKULE

140
0

crna gora - sad sl13Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je bronzanu medalju u Svjetskoj ligi. U završnom turniru u Čeljabinsku u meču za treće mjesto savladala je SAD nakon boljeg izvođenja peteraca, 13:11.
U znatno oslabljenom sastavu, izabranici Ranka Perovića, stigli su do prve bronze u Svjetskoj ligi. SAD je vodila tokom cijelog susreta, u finišu treće četvrtine stigla i do tri gola prednosti (8:5), ali naši su uspjeli da naprave preokret. Darko Brguljan je na 27 sekundi prije kraja pogodio za 10:9. Onda je Rozental gotovo uz zvuk sirene, 3 sekunde prije kraja četvrte četvrtine, savladao Šćepanovića i izborio peterce. Lazović je zamijenio Šćepanovića i ispostavilo se da je to bila prava odluka, pošto je rezervni golman odbranom započeo seriju napada na naš go. Amerikanci nisu imali sreće, jer tri puta nisu pogodili mrežu, a na našoj strani jedino je “zatajio” Marković.
Crna Gora – SAD 13:11 na peterce a po četvrtinama 1:2, 3:3, 2:3, 4:2.