Početna Sport Bućari Vala treći na međunarodnom turniru u Međugorju

Bućari Vala treći na međunarodnom turniru u Međugorju

5

Članovi Bućarskog kluba Val osvojili su bronzanu medalju na mađunarodnom turniru „Brtonjo 2019“ u Čitluku u Međugorju, dok je Čedu Odaloviću pripala nagrada za najboljeg valjača.

Turnir je organizvano bućarski klub Hrvatski Radiša povodom 30 godina igraća buće u ovom gradu u Bosni i Hercegovini. Na turniru su nastupili klubovi iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, a boćari iz Herceg Novog bili su jedini predstavnici Crne Gore.

Bućari Vala u borbi za bronzu savladali su ekipu Zrinjski iz Mostara. U finalu BK Vojvodina iz Novog Sada savladala je BK Bast iz Baške vode.

Predsjednik BK Hrvatski Radiša, Krunoslav Tudurić uz medalje i pehar za osvajača 3. mjesta. dodjelio je novskim bućarima diplomu i zahvalnicu za nastup na turniru.

Nakon turnira domaćin je za sve učesnike organizovao prigodno druženje.