Dragan Pešikan postao internacionalni majstor 4. dan

3482
10

Na Otvorenom prvenstvu Evrope u kjokušinkai karateu u Barselona 28.i 29. oktobra 2017, takmičari iz Herceg Novog, Đorđe Pešikan i Željko Bošković nisu uspjeli da savladaju protivnike u prvom krugu. Đorđe Pešikan aktuelni vicešampion svijeta u konkurenciji juniora nije uspio da u prvom krugu pobjedi španskog takmičara Rodrigeza, a Željko Bošković je izgubio od najboljeg takmičara iz Irana, Sajeda, koji je u finalu prvenstva pobjedio aktuelnog vicešampiona svijeta Rusa, Fektosova.

U konkurenciji internacionalnih majstora kjokušinkai karate, nastupao je Dragan Pešikan koji je u 51. godini života uspio da prođe test snage izdržljivosti, te nakon izvođenja tehnika, 55 kata kjokušinkai karatea i 40 borbi sa različitim protivnicima osvoji zvanje internacionalnog majstora kjokušinkai karatea 4.stepen (dan).

Zanimljivo je da je Pešikan ovo zvanje osvojio nakon 14 godina odsustvovanja sa međunarodne sportske scene. Polaganja za internacionalne majstore u kjokušinkai karateu se razlikuju od polaganja u karateu, jer se izvode pred predsjednicima svjetske kjokušinkai organizacije, veoma su naporna i traju 5 do 6 sati. Na kraju se rade kjokušinkai borbe sa različitim protivnicima.

Prije 14 godina Dragan Pešikan je bio prvi majstor iz tadašnje zajedničke države (SCG),koji je osvojio zvanje majstora sensei 3 stepen. Osvajanjem i četvrte majstorske titule postao je prvi majstor sa zvanjem Sensei Jondan u Crnoj Gori. Ovo zvanje od bivših jugoslovenskih republika osvojili su pored njega još samo dvojica hrvatskih majstora.