Početna Sport Dva pogotka  Lia za uspješan kraj polusezone: FK Igalo 1929 – FK...

Dva pogotka  Lia za uspješan kraj polusezone: FK Igalo 1929 – FK Jedinstvo  2:0 (1:0)

7

U posljednjem 19.kolu Amplitudo 2.CFL fudbaleri Igala 1929 pobjedom su krunisali završetak polusezone, a na Solilima je savladana odlična ekipa Jedinstva iz Bijelog Polja.

Već od samog starta Igaljani su nametnuli svoj ritam i pokušali da što prije dođu do vođstva. Prva šansa viđena je u 11.minutu. Koprivica je odlično izveo prekid sa desne strane, a Li glavom šutira tik pored stative Džafićevog gola.

Sa druge strane bilježimo šansu Vulevića u 17.minutu, ali lopta nakon odbitka Grbića odlazi preko gola. U 39.minutu zasluženo vođstvo Igaljana. Talentovani Miloš Perović odlično je centrirao iskosa sa desne strane, a najviši u skoku bio je Joon-Soo Lee koji donosi veliko slavlje u redovima domaćeg sastava. Par minuta nakon pogotka gosti su mogli da dođu do poravnanja. Ajković je odlično uposlio Bandu koji je lijepo prošao po desnoj strani, centrirao, lopta je stigla do Ivanovića koji je šutirao, a Bakrač sa gol linije spašava svoju ekipu.

U drugom poluvremenu ekipa Jedinstva je imala par stopostotnih šansi da dođe do poravnanja. U 57.minutu Banda je odlično centrirao, a Memčevićev šut glavom odlazi tik pored desne stative Perovićevog gola. U 62.minutu Ivanović je mogao da dovede svoj tim do izjednačenja, ali iskusni golman Perović bravuroznom intervencijom spašava svoj tim.

Kazna za promašaje stigla je samo pet minuta kasnije. Bogdanović je odlično centrirao iskosa sa desne strane, a najviši u skoku opet je bio danas odlični Joon-Soo Lee koji postiže svoj drugi pogodak na meču. Pred sam kraj susreta Igaljani su mogli i do trećeg pogodka. Radović je odlično uputio pas prema Bogdanoviću koji je iskosa sa lijeve strane jako šutirao, a njegov udarac odlazi tik pored stative Džafićevog gola.

Sve u svemu, veoma bitna pobjeda izabranika Marka Vidojevića koji se nakon završenog 19.kola nalaze na 4.mjestu sa 32 osvojena boda. Fudbaleri Igala 1929 uspješno su odradili prvi dio sezone i odlaze na zasluženi odmor, a početak priprema za drugi dio sezone zakazan je za polovinu januara.

Izvor: FK Igalo 1929