Početna Sport Džudisti Igala uspješni na turniru u Laktašima

Džudisti Igala uspješni na turniru u Laktašima

0

Proteklog vikenda, džudisti Igala su osvojili jednu srebrnu, jednu bronzanu medalju i jedno peto mjesto na međunarodnom džudo kupu “Laktaši” 2020, u BiH. Turnir je okupio klubove iz zemlje domaćina, Hrvatske, Crne Gore, Srbije, Bugarske, odnosno preko 400 takmičara.

U konkurenciji poletarki, Nikolina Kokot do 31kg osvojila je srebro, dok je poletarac, Vuk Andrić sa dvije pobjede i jednim porazom izgubio borbu za bronzu. U konkurenciji starijih pionirki, Nikolina Andrić do 48kg, osvojila je bronzu. Iz Igala je nastupilo pet takmičara.

“Ovo je bilo jedno jako i kvalitetno takmičenje. Sljedećeg vikenda uslijediće 38.Međunarodni džudo kup “Mimoza” u Sportkom centru Igalo, sa početkom u 10:00h. Kao i svake godine, očekujemo veliki broj takmičara i da održimo tradiciju jednog od najboljih turnira u regionu”- ističe trenerica,  Katarina Mustur i poziva sve ljubitelje džudo sporta da dođu i podrže takmičare.