Početna Sport Džudistima Igala 3 medalje na turniru u Hrvatskoj

Džudistima Igala 3 medalje na turniru u Hrvatskoj

2

Na 12. međunarodnom džudo turniru “Mokšice” u Hrvatskoj minulog vikenda džudisti Igala osvojili su jednu zlatnu i dvije srebrne medalje.

Zlatno je osvojio Vuk Andrić u konkurenciji poletaraca do 27kg. On je ostvario 4 pobjede. U konkurenciji poletarki do 25kg Nikolna Kokot je osvijla srebro, kao i Strahnja Murišić do 24kg. Mitar Kokot ovog puta zauzeo je 5. mjesto, pošto je izgubio u brorbi za medalju.

Prema riječima trenerice Katarine Mustur, turnir u Hrvatskoj bilo je posljednje takmičenje u ovoj, za džudiste Igala, jako uspješnoj godini.

– Do kraja godine nastavljamo sa treninzima, nakon čega slijedi odmor i zimski raspust. Zimske pripreme za naš 37. Međunarodni džudo kup “Mimoza” počinjem o 15. januara. Na organizaciji se već uveliko radi. Kao i svake godine, očekujemo veliki broj učesnika, kao jedan od najvećih džudo turnira u Crnoj Gori – ističe ona.

Turnir, u okviru jubilarnog 50. Praznika mimoze, zakazan je za 2. februar 2019. godine u Sportskom centru Igalo.