FK Igalo 1929 u polufinalu Kupa Crne Gore

1752
13

Fudbalski klub Igalo 1929 je nakon 180 minuta borbe protiv cetinjskog Lovćena uspio da se plasira u polufinale Kupa. Ne računajući uspjehe iz perioda Jugoslavije, kada je Igalo osvojilo Kup Crne Gore u sezoni 1995/96, plasman u polufinale Kupa u ovoj sezoni najveći je uspjeh kluba od proglašenja nezavisnosti naše zemlje.

Igaljani su prvi meč, odigran na Solilima, izgubili minimalnim rezultatom 1:0, ali su u drugom susretu smogli snage i savladali Cetinjane rezultatom 3:1

Povelo je Igalo preko Andrije Bakrača u 25. minutu, na 2:0 povećao je Leković u posljednjem minutu prvog poluvremena. Treći gol za Igaljane “pao” je  u 69. minutu koji postigao Bojan Kopitović.

Jedini gol za domaće u 72. minutu postigao je Goran Vujović .

Pored Igala, u polufinale Kupa plasirali su se Grbalj i Mladost, dok će se Sutjeska i Budućnost sastati u 16 časova, a Podgoričani imaju 2 gola prednosti iz prvog meča