Početna Sport Jadran bolji od Primorca u prvoj finalnoj utakmici KUP-a Crne Gore

Jadran bolji od Primorca u prvoj finalnoj utakmici KUP-a Crne Gore

0

U prvoj finalnoj utakmici KUP-a Crne Gore Jadran je na gostovanju u Budvi savladao ekipu kotorskog Primorca rezultatom 6:12 (2:2, 1:4, 1:3, 2:3). Jadranaši su nastupili u kompletnom sastavu i od samog početka držali utakmicu u svojim rukama.

U prvoj četvrtini čvrsta odbrana na obje strane pa se ovaj period završio bez pobjednika rezultatom 2:2. Međutim, u drugom periodu Novljani pronalaze put do mreže Kralja i postižu 4 gola uz samo jedan primljeni, pa je na polovini utakmice rezultat glasio velikih 2:6 u korist Jadrana.

Na početku treće četvrtine Primorac koristi peterac ali to je bio jedini gol u ovom periodu za domaćina, dok su jadranaši postigli 3 gola i time učvrstili prednost pred početak posljednjeg perioda.

U posljednjoj četvrtini Jadran rutisnki privodi utakmicu kraju i ostvaruje pobjedu u prvoj finalnoj utakmici KUP-a Crne Gore.

U našem timu istakao se Kanstantin Averka sa 4 postignuta gola.

Druga finalna utakmica je na programu u nedjelju, 18.10.2020. godine, na bazenu “Jadran” u Herceg Novom.