Jadran deklasirao Primorac za polufinale Evro kupa

2

Vaterpolisti Jadran Carina “potopili” su kotorski Primorac sa 15:6, u revanš meču četvrtfinala Euro Kupa. Novljani su protiv Kotorana slavili i u prvom meču, u Budvi, rezultatom 11:9.

Zaplivali su Jadranaši noćas sa bitna dva gola prednosti, što im je bila dodatna motivacija. Pitanje pobjednika gotovo da nije bilo upitno od samog početka. Kao što je juče medijima saopštio trener Jadrana Vladimir Gojković, pokazalo se da su momci sa Škvera i ovaj put bolja ekipa.

Prvi minut utakmice obilježio je gol sjajnog Dimitrija Obradovića, a potom je uslijedila i odbrana Slavena Kandića. Nakon što je Dušan Matković izjednačio za Primorac, čak i sa igračem više Kotorani nisu mogli protiv golmana Novljana. Prva četvrtina nastavljena je u Jadranovom ritmu igre, a vjetar u leđa svojim saigračima dao je mladi Jadranaš Đuro Radović, postigavši gol za 2:1. Prednost Jadrana je zatim osigurao Vlado Popadić (3:1). Ubrzo, kotorske navijače obradovao je Marko Gopčević postigavši gol (3:2).

U drugoj četvrtini, kao po starom dobrom receptu, Jadranovu prednost povećao je Dimitrije Obradović (4:2). Primorac nije imao rješenje za Konstantina Averku koji cijepa mrežu za Jadranovih 5:2. Postao je tijesan gol Kotorana, nakon što je Đuro Radović postavio temelje Jadranove pobjede pogodivši mrežu za velikih 6:2. Peterac je iskoristio Dragan Drašković za 7:2, nakon čega je bilo jasno da je Jadran noćas u svom ritmu. Damir Crepulja uspio je da savlada golmana Jadrana i smanji na 7:3. Međutim, Dragan Drašković golom za 8:3 ruši nade Kotorana, a Jadran odlazi na odmor sa velikom prednošću.

Treća četvrtina počela je u laganijem ritmu, a Đuro Radović postiže svoj treći gol noćas (9:3). Marko Ivanković postigao je 4. gol za Primorac, a nezaustavljivi Đuro Radović povećava prednost Jadrana na 10:4. Slavena Kandića savladao je Dušan Matković golom za 10:5.

U četvrtoj četvrtini nije bilo iznenađenja. Jadranovu mrežu branio je Petar Tešanović, a njegov kolega Slaven Kandić bio je sjajan tri četvrtine. Filip Gardašević utišao je navijače Primorca golom za 11:5. Savršena šrauba Dušana Banićevića pokidala je mrežu Kotorana (12:5). Ivanković Marko obradovao je kratko Primorac golom za 12:6. Primorac nije imao rješenje ni za kapitena momaka sa Škvera, Marka Petkovića koji postiže sjajan gol, u svom stilu, za 13:6. Dragan Drašković povećao je prednost Novljana (14:6), a nakon njega Filip Gardašević postiže gol za konačnih 15:6.