JADRAN I BUDVA U OSAM VELIČANSTVENIH EVROPE

0

waterpoloMARSEJ – JADRAN 10:13 (2:1, 5:5, 2:3, 1:4)

BUDVA – PRIMORJE 11:10 (4:1, 3:3, 1:2, 3:4)

Teže nego se očekivalo došao je Jadran iz Herceg Novog do treće pobjede u Evro ligi, kojom je i defintivno potvrdio ulazak u osam najboljih ekipa Evrope.

No, kao i mnogo puta u ovoj sezoni puleni Ivice Tucaka su dokazali da ni jedan rival, koliko god bio u prednosti, ne može do poslijednjih 32 minuta igre, biti siguran.

Dali su Novljani francuzima 13 golova, baš kao i u prvom meču u Igalu i tako se našli u eliti, ne čekajući pobjedu Proreka u Volvogradu, koja je se i dogodila, čime su Đenovljani ostvarili maksimalan učinak.

U utakmicu je mnogo jače je krenuo Marsej, koji je očigledno htio da se časno oprosti od ovog takmičenja, dok su Jadranaši tražili svoju igru i pronašli je tek u trećoj četvrtini kada su prvi put izjednačili (9:9)

Sve do tada francuzi su bili dominantini i vodili sa dva ili golom prednosti.

Prednost od dva gola u poslijednjoj četvrtini na 2 minuta do kraja donio je kapiten Gojković iz peterca, i taj dio igre pripao je gostima (4:1). Najefikasniji u timu sa Škvera, bio je najmlađi Gavril Subotić sa četri gola, po dva su postigli Vladimir Gojković i Ivan Krizman, a po jedan Luka Sekulić, Đorđe Tešanović, Jovan Sarić, Marin Beltrame i Danijel Premuš. Milš Šćepanović je zabilježio 14 odbrana.

Budvani su kod kuće savladali riječko Primorje 11:10 i time im zadali prvi poraz u Evro ligi.

Odlični su bili Budvani pred svojim navijačima, vodili su u većem dijelu igre a imali su i 4 gola prednosti ali su gosti uspjeli da izjednače u poslijednjoj četvrtini i istope prednost.

Ipak sve se završilo povoljno po Budvane koje su zahvaljujući i porazu Olimpijakosa od Vuljagmenija 11:12, prošli dalje.

Mladost je bila bolja od Vojvodine 11:10, dok je dubrovački Jug deklasirao Špandau 16:6