Početna Sport Jadran završio drugi turnir LŠ porazom protiv Hanovera

Jadran završio drugi turnir LŠ porazom protiv Hanovera

0

Vaterpolisti Jadrana poraženi su u Budimpešti od Hanovera 9:4, u utakmici četvrtog kola drugog turnira Lige šampiona.

Hercegnovski tim izgubio je i prethodna tri meča od Breše 11:6, Barselonete 12:9 i Ferencvaroša 12:5. To je šesti poraz hercegnovskog tima, koji je u okviru prvog turnira izgubio od Ferencvaroša (11:2) i Dinama iz Tbilisija 11:8. Upisao je i pobjedu protiv Hanovera (12:11).

Jadran je u prve dvije četvrtine bio ravnopravan rival, a početkom trećeg dijela meča smanjio je 5:3. Uslijedila je serija od četiri uzastopna gola njemačkih vaterpolista za vođstvo od 9:3, čime je i riješen pobjednik.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksandar Radović sa tri gola. Strijelci za Jadran bili su Konstantin Averka sa dva, dok su po gol postigli Vasilije Radović i Marko Petković.

Jadran je na drugom turniru bio oslabljen neigranjem Đura Radovića, Dušana Banićevića, Dimitrija Obradovića i Nikole Brkića, a meč sa Hanoverom je propustio i golman Petar Tešanović, koji je bio pozitivan na koronavirus.

– Ovo je bila izuzetno teška utakmica, održavali smo ritam u prve dvije četvrtine. Bili smo malo i u šoku na vijest da je poslije PCR testiranja prvi golman Jarana, Tešanović, pozitvan na korona virus. To nas je malo potreslo i poremetilo. Međutim, Đurović je dobro odradio posao. Imali smo ogroman broj neiskorišćenih situacija sa igračem više. To je presudilo i Hanoveru donijelo pobjedu, na čemu mu čestitam – kazao je trener Jadrana, Petar Radanović.

Naredni, treći turnir biće odigran od 20. do 22. aprila u Budimpešti, a ekipu Jadrana čekaju dueli sa Brešom, Barselonetom i Dinamom.