Jovana Savković predvodila Primorje do trijumfa nad Lovćenom

1

Košarkašice Primorja, u okviru 6. kola pionirske lige, savladale su na gostujićem terenu vršnjakinje iz ekipe Lovćen rezultatom 100:50, po četvrtinama 33:12, 30:13, 14:12, 23:13

Primorke su stekle ubjedljivu razliku u prvih 20 minuta (60:25), a potom su u drugom dijelu šansu dobile sve igračice, koje nijesu posustajale i  bez problema su privele meč kraju.

Izuzetno dobro spremne i organizovane košarkašice Lovćena nijesu uspjele da se odbrane od snažnog napadačkog ritma Primorki koji se održao do kraja utakmice. Nesumnjivo MVP susreta je bila Jovana Savković koja je postigla 43 poena, iako je pola utakmice provela na klupi

Briljirala je kompletna ekipa Primorki, a uz Savković izuzetne su bile i Jovana Kojčinović sa 18 postignutih poena, Ivana Ječmenić 15, Bojana Radnjić 8, Jovana Svrkota 6, Jelena Bulajić 6, Jovana Radosavljević 2, Tijana Tatalović 2. Doprinos pobjedi dale su i Dora Simona Popržan, Anastasija Mojić, Kristina i Kalina Samardžić, Jelena Radosavljević i Sara Đurović.