Karatisti Bijele osvojili tri medalje u Sarajevu

10

Članovi Karate kluba Bijela osvojili su dvije zlatne i jednu bronzanu medalju na turniru “Karate kup Baščaršija”. Posebno se istakao osmogodišnji Vuk Cimbaljević, koji je na ovom debitantskom nastupu osvojio zlatnu medalju, pobjedivši tri takmičara.

Zlatne medalje u borbama osvojili su Vuk Cimbaljević 2001. godište u kategoriji do 26kg, Nenad Đuričić 2008. godište do 40kg, dok je bronza pripala Lazaru Gardaševiću 2009. godište u kategoriji do 35kg.

Na turniru je učestvovalo preko 900 takmičara iz Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Za Bijeljane nastupilo je njih četvoro.

Iz Karate kluba Bijela saopštavaju da su zadovoljni rezultatom na turniru i da su ubjeđeni da za budućnost hercegnovskog karatea ne treba brinuti.