Karatistima Bijele 4 medalje u Sloveniji

2

Takmičari Karate kluba Bijela osvojili su dvije zlatne i dvije srebrne medalje na međunarodnom turniru “Horse cup” u Slovenskim Konjicama, u veoma jakoj konkurenciji. Turnir je okupio 823 takmičara iz 12 zemalja.

Zlatne medalje u borbama osvojili su Nenad Đuričić u kategoriji mlađih učenika do 40kg i Nemanja Mikulić juniori do 55kg.

Isti borci osvojili su i srebra, Đuričič u kategoriji starijih učenika do 45kg, a Mikulić u kategoriji kadera do 57kg.

U Sloveniji je nastupio i borac Lazar Gardašević, koji je poražen u repasažnom meču za medalju.

Iz uprave kluba kazali su da je ovo bio posljednji Mikulićev kontrolni turnir, jer sljedećeg mjeseca mladi reprezentativac putuje sa nacionalnim timom na prvenstvo Evrope u danskom gradu Alborgu.