KOŠARKAŠICE BUDUĆNOSTI I RAGUZE U FINALU

59
0

kosU finalu prvog takmičenja ženske Jadranske lige, sastaće se podgorička Budućnost i dubrovačka Raguza.
U prvom polufinalnom meču, Raguza je pobjedila nikšićki Roling 63:31. Bila je to očekivana pobjeda Raguze nad podmlađenim sastavom Rolinga. Kod Raguze najbolja je bila Ivona Matić sa 16 poena, dok je kod Rolinga najefikasnija bila Nataša Orbović sa 11. Hercegnovsko Primorje dobro je pariralo favoritima u drugm polufinalnom susretu u kome je Budućnost pobjedila sa 64:60.
Budućnost je u prvoj četvrtini napravila seriju 6:0 i konstantno vodila do kraja prve četvrtine, koju je završila u svoju korist 19:11. Početkom druge, kod rezultata 22:11 za Budućnost, Primorje pravi seriju 11:0 za 22:22. Na poluvremenu rezultat je bio 32:27 za Budućnost.
U trećoj četvrtini, Primorje se primaklo na samo pola koša, 40:39 (tri minuta prije kraja treće četvrtine). Na kraju te četvrtine bilo je 46:41. U finišu Budućnost je slavila sa 64:60.
Finale ženske Jadranske lige u Sportsakom centru u Igalu je u 18 h. Utakmicu će direktno prenositi RTCG.