LŠ: Jadran ubjedljivo slavio u prvom kolu

829
3

U prvom kolu evropske Lige šampiona vaterpolisti Jadrana Carine slavili su protiv berlinskog Špandaua 04.

Njemci su bolje ušli u meč i nakon početnog vođstva od dva gola razlike, prvu četvrtinu dobili sa 3:2. Onda je krenula fantastična serija Novljana od 8 uzastopnih golava u drugoj i trećoj četvrtini. U posljednjoj dionici došlo je do malog opuštanja domaćina, ali su gosti uspjeli samo da ublaže poraz.

Konačan rezultat: Jadran Carine – Špandau 04 11:5 (2:3, 3:0, 5:0, 1:2)

Sudije: Achladiotis (GRE), Molnar (HUN).

Igrač više: Jadran Carine 11(2), Špandau 04 14(3).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 2, Popadić, Kriještorac 1, D. Banićević, Merkulov 2, B. Banićević 1, Gardašević, Radović 1, Spaić 1, Drašković 1, Petković 2, Tešanović.

Špandau 04: Baksa, Saudadier, Gielen 2, Ćuk, Negrean, Jungling 1, Strelezkij, Dedović 2, Stamm, Reibel, Restović, Pješivac, Peterfy.
Naredni meč u Ligi šampiona Jadran Carine igra 8. novembra u gostima protiv holandskog Apphena.