Početna Sport Mali džudisti Igala dobri na turniru u Dubrovniku

Mali džudisti Igala dobri na turniru u Dubrovniku

0

Prethodnog vikenda džudisti  “Igala”, učestvovali su na turniru “Sveti Vlaho” u Dubrovniku. Turnir je okupio klubove iz okruženja i oko 350 takmičara.

U konkurenciji mlađih poletarki, Mihaila Kokot je osvojila bronzanu medalju, u kategoriji do 25kg. U konkurenciji poletaraca do 27kg, Strahinja Murišić je zauzeo drugo mjesto. U kategoriji do 34kg, Vuk Andrić je uz 3 pobjede i jedan poraz bio treći, dok je Mitar Kokot zauzeo peto mjesto.

“Očekivala sam malo bolje rezultate, ali sa druge strane djeca su prešla u veće uzrasne i težinske kategorije, pa su oni opravdani. Treba vremena, ali ne sumnjam da će rezultati doći. Već sljedeći vikend nas očekuje memorijalni turnir “Miloš Mrdić” u Trebinju”- ističe trenerica, Katarina Mustur.

Džudo klub Igalo je 1. marta domaćin i organizator 38.Međunarodng Judo kupa “Mimoza” , u Sportskom centru Igalo. Ulaz je besplatan, a početak takmičenja  u 10 časova.