Početna Sport Mlađe pionirke Primorja i dalje bez poraza

Mlađe pionirke Primorja i dalje bez poraza

1

U 6. kolu IDEA lige mladih pionirke Primorja savladale su ekipu Basket Kids iz Podgorice rezultatom 66:43, po četvrtinama 18:9, 23:14, 17:10, 8:10.

Promorke su bolje otvorile utakmicu i u laganoj i nenametljivoj igri na odmor otišle sa 18 poena razlike, koju su do kraja meča uvećale na 23. Trener Siniša Samac često je pravio izmjene, kako bi sve košarkašice Primorja imale odgovarajuću minutažu.

Najefikasnija u redovima ekipe iz Herceg Novog bila je, po običaju, Jelena Bulajić sa 38 postigutih poena, čime je dokazala da je Primorje rasadnik košarkaških talenata. Uz nju, odličnu partiju prikazala je i Sanja Akšam koja je upisala 12 poena, pratile su je Jovana Ječmenić sa 4, Marija Šćekić 4, Vladana Pajović 2, Lana Mijajlović 2, Ljube Andrić 2, Sanja Ljubisavljević 2. Doprinos pobjedi dale su i Aleksandra Dragićević, Andrea Mirković, Anastasija Đedović, Klara Preočanin, Anđela Kokot, Jana Jevtović i Lena Samardžić.

U narednom kolu Primorke igraju na gostujućem terenu u Kolašinu protiv ekipe Tara Basket.